Špatný projekt    PLÁNUJE SE

Lávka na Riegrovce - konec romantiky

 

V rámci projektu Greenway Jizera proběhlo zpracování projektové dokumentace pro úseky Podspálov - Bítouchov a Semily – Peřimov. V úseku Podspálov - Bítouchov je plánováno vést cyklostezku podél levého břehu Jizery, který má být vybetonován téměř po celé své délce (zpevnění svahu) a zeleň vykácena.

 

Nová lávka na Riegrovce je projektována hned za prvním tunelem ve směru od Bítouchova na Podspálov. Až k lávce budou cyklisti muset kolo tlačit. Počítá se s tím, že na nové cyklostezce bude v této části, od Bítouchova k lávce, jízda na kole zakázána, aby nedocházelo ke kolizi s pěšími.

 

Konec "modré laguny" na Riegrovce

"Modrá laguna", patřící k nejoblíbenějším místům Riegrovy stezky, by v případě realizace, byla cyklostezkou nenávratně zničena. Cyklostezka má v této části vést po galerii s vetknutými ocelovými nosníky přímo do skály.

 

Modrá laguna na Riegrovce

 

V hodnocení jako ve škole od 1 do 5, jasná pětka. Patrně nejhorší a nejnešťastnější projekt, jaký by měl být v Semilech, za posledních několik desetiletí realizován. O projektu Greenway Jizera informuje na svých stránkách město Semily zde.

 

Video zákres lávky na Riegrovce

 

To, kvůli čemu turisté Riegrovku navštěvují, by mělo být zachováno i pro budoucí generace. Projekt cyklostezky Greenway Jizera v úseku Podspálov - Bítouchov je nutné co nejrychleji přepracovat s ohledem na charakter a intimitu Riegrovy stezky. K projektu je možné diskutovat na Facebooku pod videozákresem...

 

Více ve fotogalerii:

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.