Zachraňte semilský Ostrov

Chceš na Ostrově náměstí nebo městský park? Volboprosemilské vedení města plánuje v roce 2016 přestavět semilský Ostrov na náměstí s hospodou a veřejnými záchodky !! Šílenost, která se odvolává na architektonickou studii "Doteky vody", však nebyla nikde s nikým veřejně konzultována. O charakteru a podobě nejhodnotnějšího místa v Semilech, rozhodlo pár jednotlivců. Jde pouze o názor architektů na základě architektonického zadání exstarosty Farského ještě z let 2008 - 2010, kdy se zpracovávaly první studie nové lávky na Ostrov.

 

Bohužel jako obvykle, vedení města sází na nevědomost občanů a podsouvá veřejnosti názor, že Ostrov se tím oživí a dostane nový rozměr. Omyl! Ostrov, tak jak ho lidé znají, to navždy zabije a tzv "nový rozměr" znamená, že z klasického parku se stane náměstí s hospodou a veřejnými záchodky. Velký problém navíc spočívá v tom, že zázemí pro návštěvníky Ostrova i veřejného koupaliště má své plánované místo zde. Chce snad někdo mít tohle na Ostrově?

 

Semilský Ostrov ještě před revitalizací zeleně 2015

 

Kdo chceš zachovat městský park na Ostrově i pro další generace, podpoř petici, sdílej a šiř informace o záměru zástavby městského parku, ať se o tom dozví co nejvíce lidí. O budoucnosti městského parku na Ostrově by měli rozhodnout lidé v místním referendu. 

Petice za záchranu Ostrova

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.