Vlastní atrakce na semilské pouťi

Taky se ti zdá, že platit kolotočářům v Semilech za některé atrakce 70,- Kč a více je nesmysl? V sousední Chuchelně to vzali do svých rukou Sokolové a atrakce pro děti si vyrábějí sami! Proč platit za něco, co mohou mít Semiláci zdarma při každé větší akci?

 

Jenom vstupné do toho nafukovacího bazénku, přijde rodiče na neskutečných 70 korun!! To je potom radosti ...

Pouťové atrakce na semilské pouti

Participativní rozpočet

Jednou z možností, jak nesponzorovat nenáročné atrakce, které nevyžadují nějakou zvláštní údržbu, je využití participativního rozpočtu k zainvestování tohoto vybavení. Město na podobné akce už nabízí svoje prodejní stánky, a šlo by tedy spíše jen o doplnění portfólia při organizování takových akcí v Semilech.

 

O jaké atrakce by se mělo jednat?

Mělo by jít zejména o skákací hrady, vodní atrakce, trampolíny.

 

Za všechno se platí, proč by se tedy nemělo platit za tohle?

U všech pouťových akcí se jedná víceméně o standardní mobiliář, který je dobré mít a nedělat dnes z takových věcí na poutích kšeft - je to ostuda. Pořadatelem poutě je město a to by mělo umět zajistit, že se lidé budou bavit, a že děti budou mít svůj koutek na pouti bezplatný. Za to, že děcka musí za vlez do bazénku nebo skákacího hradu platit, je spíše projevem nezájmu města a proto je dobré si vzít příklad z nedaleké Chuchelny a trochu to semilské portfolio pro pořádání takových akcí doplnit. Atraktivita a reklama každé akce, kde město má své vlastní atrakce pro děti zdarma, zvyšuje její prestiž. 

 

Orientační ceny některých atrakcí:

 

Nafukovací skákadlo pro děti do 3 let 380×260×175 cm se skluzavkou od 10.000 Kč

Skákadlo pro děti do 3 let

 

Nafukovací městečko se skluzavkou 6x6x13 m od 200.000 Kč

Nafukovací městečko se skulzavkou

 

Skákací trampolína průměr 4,57 m od 5.000 Kč

Skákací trampolína

 

Aquazorbing od 10.000 Kč

Aquazorbing


V sestavě atrakcí, které by město mohlo mít ve svém portfoliu, lze tedy počítat s investicí v řádu 200 - 300 tis.Kč. V rámci participativního rozpočtování je ale možné začít s investicí už od 20.000 Kč. Jestli bude jen jedna trampolína či nějaká větší nafukovací atrakce, to není podstatné. Zainvestovat lze každý rok něco, podle zájmu veřejnosti.

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.