Převrat v Semilech 2. Vladimír Šimek zradil koalici

25.3.2015 Po čtyřech měsících došlo k dalšímu povolebnímu převratu, důvodem byl nedostatek lékařů v městské nemocnici.

 

Vladimír Šimek - zrádce koalice

 

Na jednání zastupitelstva 25.3.2015 byla odvolána Věra Blažková (ANO 2011) a nahradila ji Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Pro novou starostku hlasovalo 11 z 21 zastupitelů. Odvolaná Věra Blažková se následně vzdala mandátu, zastupitelstvo opustil také její stranický kolega František Krajíc a místostarosta František Mojžíš z hnutí SPOLU. Na jejich místa v zastupitelstvu zasednou náhradníci. Nová starostka Lena Mlejnková byla zvolena díky přeběhlíkovi Vladimíru Šimkovi a dvěma hlasům komunistů.

 

Hlavním důvodem rezignace Blažkové bylo hlasování koaličního partnera, místostarosty Vladimíra Šimka (nestraník zvolený za ČSSD), který zvedl ruku pro její odvolání a podpořil zvolení Mlejnkové. "Nebudu se koukat na tvář někoho, kdo mě zradil, čekáte podpásovku odjinud, ale ne z vlastních řad," řekla dnes Věra Blažková. Je podle ní možné, že stejný krok udělá i celá čtyřkoalice včetně náhradníků.

 

 

K převratu došlo díky krizi v semilské nemocnici

Deklarovaným důvodem převratu na semilské radnici byla situace v městské nemocnici, kde část lékařů podala výpověď a další se ji chystají podat. Nejhorší situace nastala v chirurgii, lékaři ale chybí i na interně. Město jako vlastník podle nespokojených zaměstnanců nemělo žádnou vizi, jak nemocnici vést do budoucna. Objevily se i zprávy, že radnice uvažuje o prodeji. Hrozí, že zdravotnické zařízení nebude od dubna schopno zajistit zdravotnickou péči v potřebném rozsahu. Peter Stica, primář ortopedie například uvedl, že každý v semilské nemocnici zvažoval svou budoucnost, protože lidé byli v situaci, která nedávala nějakou vizi.

 

Více v reportáži České televize

 

Zdroj: ČT24, ČTK

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.