Jak se Silvestrem v Semilech?

Už pár let se v Semilech na Silvestra a Nový rok nic oficiálního neorganizuje a ani to nemá nějakou tradici v dávnější minulosti. O něco málo se pokusili se svařákem na náměstí semilští hasiči v roce 2009, ale vedení města na to jaksi nenavázalo (respektive tehdejší starosta se stal poslancem a už se věnoval jen své politické kariéře) a brzy byl konec i se svařákem.

 

Otázka tedy je, co s tím? Je v pořádku, aby na Silvestra a Nový rok v Semilech "chcípnul jelen"? Přitom to není otázka peněz, ale organizace a ochoty pracovat pro město. Například v sousedním Turnově to vyřešili tak, že na městském ohňostroji se finančně podílí místní podnikatelé a samotná akce se koná až na Nový rok ve večerních hodinách. V Turnově si už na novoroční akci města zvykli a málokdo si umí Nový rok bez městského ohňostroje představit. Je s tím samozřejmě spojen doprovodný program a tedy i společenská událost, kdy město vítá nový rok.

 

 

Ohňostroje jako politická reklama

Pokud jde o ohňostroje v Semilech, tak ty naposled organizovali komunisti, protože to měli v plánu, a později až exstarosta Farský, protože si tím platil svou vlastní politickou reklamu, aby mu lidé tleskali za lávku přes Jizeru. 

 

 

Nutno však dodat, že tyhle politické ohňostroje oslavující počiny místních politiků, které jsou navíc placeny z EU dotací, se organizují všude možně, ne jenom v Semilech.

 

 

Pokud by se mělo něco organizovat pro lidi ve sváteční dny, z čehož žádná velká politická reklama nekouká, tak se používají výmluvy typu, že je přeci škoda, jen tak, vystřílet do vduchu 30 tisíc atd. A to říkají nejčastěji lidé, kteří jsou ochotni pro vlastní politickou reklamu, vystřílet do vzduchu statisíce.

 

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Nový rok 2015 byl na Riegrově náměstí, jako vždy, nudný a bez zájmu města.

 

 

Jelikož v některých okolních obcích si to už dokázali nějakým způsobem pořešit, nechávám tady prostor pro vložení příspěvku na téma: Jak dál se Silvestrem a Novým rokem v Semilech?

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.