Dobrý projekt    PLÁNUJE SE

Studie přístavby Waldorfské školy

 

Od září 2014 pracuje tým architektů Nature Systems na vizi rozvoje areálu a studii přístavby Waldorfské školy v Semilech. Součástí projektu je participace všech skupin uživatelů (žáci, studenti, učitelé, rodiče) již od tvorby stavebního programu a analýz místa i vzdělávací programy a aktivit na porozumění architektuře, environmentálně odpovědnému stavění a krajinným úpravám a přírodním materiálům.

 

Sedm variant koncepčního řešení školy

 

Projekt začal v srpnu seminářoworkshopem s učiteli, který byl jednak vzdělávací a jednak se věnoval přípravě participace na celý rok. V září a v říjnu proběhla řada plánovacích setkání s žáky základní školy, studenty lycea, učiteli a také zájemci z řad rodičů. Jejich výstup je ke stažení zde a fotky z některých z nich k prohlédnutí níže ve fotogalerii.

 

Prezentace návrhů

Tým architektů Nature Systems, po pečlivé konzultaci se zástupci školy, studentů, rodičů a učitelů, představil sedm variant koncepčních řešení přístavby Waldorfské školy.

 

Varianta "A"

Varianta A

 

Varianta "B"

Varianta B

 

Varianta "C"

Varianta "C"

 

Varianta "D"

Varianta "D"

 

Varianta "E"

Varianta "E"

 

Varianta "F" - vybraná varianta k dopracování

Varianta "F"

 

Varianta "G"

Varianta "G"

Na základě zpětné vazby bude vytvořena podrobnější pracovní studie. Všechny navržené varianty je možné prohlížet, tisknout a stáhnout zde.

 

Anketa k navrženým variantám

Jaká byla příprava projektu

Na studii přístavby a jeho přípravě je inspirující hlavně zapojení studentů, rodičů a učitelů do celého projektu. Už od počátku se budoucí uživatelé nové stavby zapojují ve formě workshopů a seminářů do přípravy zadání, které architektům poskytuje komplexní informace o tom, jak by taková stavba měla vypadat a co splňovat. Pokud by se podobným způsobem připravovaly všechny větší projekty v Semilech, určitě by se předešlo mnoha špatným rozhodnutím.

Zdroj: Nature Systems

 

Jak projekt vznikal - více ve fotogalerii:

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.