Autorský blog


Máme rádi dezoláty !

Podle sebe soudím tebe, říká dezolát dezolátovi. Tak vznikl dezolát.

13.1.2024   Odkaz pro sdílení: https://bit.ly/Dezolati

Jejich doménou je jejich názor


Dezolát už není jenom životní ztroskotanec, alkoholik nebo bezdomovec. Teď už je to i životní styl. Etablují se hlavně na sociálních sítích a jejich doménou je jejich názor. Většinou ten jediný správný.

Každá barikáda má svého mluvčího na své dezolátní scéně.

Dezolé

Dezolé nediskutuje, jen existuje


Když na něj narazíš, neodporuj. Když ti položí otázku, neodpovídej. Dej mu třeba odkaz na tuto stránku, že máme rádi dezoláty a to mu zaručeně udělá radost.

Na barvě dezolátí barikády přitom vůbec nezáleží. Je úplně jedno, jestli jde o dezoláta proruského, proukrajinského, proamerického nebo třeba promarťanského. Dezolát nevolá po diskusi, ale potřebuje být každý den ujišťován o správnosti svého názoru na aktuálně diskutované téma ve světě. A vůbec nezáleží na tom, o jak velkou blbost se jedná. Jejich olajkovaný názor je důvod jejich existence.

Občas se stane, že se víc dezolátů stejného názoru sejde v jedné diskusní skupině a ty se ocitneš uprostřed "minového" pole. V takovém případě se nesnaž jakkoliv reagovat ani třeba smajlíkem. Jsi mrtvý ještě dřív než něco odentruješ. Už to, že jsi se v takové skupině objevil, je otázka na tebe. Co si od toho jako slibuješ? Lepší svět? Nebo snad pochopení od dezoláta?

Někteří ultra dezoláti mají potřebu své názory ventilovat i mimo sociální sítě, aby dosáhli patřičného uspokojení. A to ne proto, aby svým názorem někoho oslovili, ale šokovali. Nejsou nebezpeční, není je třeba zavírat do vězení, je třeba mít s nimi soucit, být k nim empatický. Nic jiného než svůj chytrý mobil a názor nemají. Dezoláti tu byli vždycky, jenom neměli tak snadný přístup k internetům jako dnes. To je vše, co potřebuješ vědět o dezolátech. Není to žádná velká novinka.

Na sociálních sítích je poznáš snadno podle počtu banů. Své životy žijí převážně jen v jedné sociální bublině. Vše ostatní okamžitě banují. Ale když už na ně narazíš mimo sociální síť , tak si všimni, že v otevřené diskusi, kde nemají možnost banovat, nepustí druhé ani ke slovu. Prakticky jim jde jen o monolog. Takhle je můžeš poznat mimo jejich komfortní zónu.

 A to jsou oni, dezoláti.

 

Poznáváš se ?


Jestli jsi se v něčem zhlédnul a máš blbý pocit, že je to o tobě, tak žádný dezolát nejsi. Něčeho takového dezoláti nejsou schopni. Říká se tomu sebereflexe.

Autor: Karel Havlíček Trojský
zprávy, komentáře, recenze, názory, analýzy   Tvůj text může být zde

Hodnocení


Díky za podporu  50,-Kč     100,-Kč     200,-Kč     500,-Kč     1000,-Kč . Tohle ohodnocení je víc než "lajk", pomáhá v další práci na článcích a umožňuje, věnovat více času důležitým věcem na publikování. Zároveň je to i podpora pro první český fanpage pod hashtagem #PrvníČesko. Transparentní účet 408552028/5500.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.