Autorský blog


#MrtvýCzexit  Otázky, které nemají odpověď

Uvědomuje si vůbec někdo, že vystoupením z EU bude Česká republika v ještě horším poníženějším postavení, vůči všem okolním zemím v Evropě?

19.4.2024   Odkaz pro sdílení: https://bit.ly/MrtvyCzexit

Pro koho budou továrny v České republice vyrábět, když se malý stát uprostřed Evropy, rozhodne z unijního trhu vystoupit?

 

Z čeho budou chtít potom lidé v České republice platit své drahé nájmy?

Mrtvý Czexit

Není kam vystupovat


Nemusím Evropskou unii milovat nebo být nadšen ze všech grýndýlovejch nesmyslů, ale musím vědět, kam chci z unijního pekla vystoupit. Pokud nemám alternativu a jsem natolik neschopný, že se ani nedokážu postavit migračnímu paktu uvnitř Evropské unie, pak nemám nárok uvažovat o nějakém vystupování, ale pouze o tom, jak se co nejrychleji střelit do hlavy. To je momentálně jediný způsob, jak bezpečně vystoupit z EU.

 

Když Velká Británe vystupovala z Unie, měla alternativu, my jí nemáme.

 

Naše volání po vystupování z EU je stejná tragédie, jako Černochové volání do války s Ruskem. Chodíme do bitev, které nejsou předem prohrané, ale sebevražedné. My ani nebudeme bojovat, my prostě jen zemřeme.

 

Lidé, kteří vykřikují do světa všechny tyhle hovadiny, ať už o válce nebo o vystupování z EU nebo čemkoliv dalším, by nejdříve měli odpovídat na otázky, co bude potom? Jestli někomu skutečně záleží na osudu České republiky, tak nemůže donekonečna vyřvávat nereálná budovatelská hesla, jak ožralej komunista.

 

Czexit není všelék


Překvapuje mě, že bez výjimky, všechny národovecké strany mají Czexit nebo referendum o vystoupení z EU jako jediný lék na všechny neduhy, a to bez jediné odpovědi na klíčové otázky - co potom?

 

Nemyslím si, že tenhle národ je tak hloupý, že to nevidí. Spíš si myslím, že je to lenost. Obyčejná lenost a pohodlnost, nedívat se na problém v souvislostech. Někdo jiný to za nás udělá. Němci něco vymyslí, Orbán to za nás řekne a pak se uvidí. Tím jen jasně říkám, že od nás žádná iniciativa nejde. A tenhle materiál, tenhle národ, takhle nastavenej, zcela vážně uvažuje o tom, že když vystoupí z evropského trhu, tak se z České republiky svět posadí na zadek. To si vážně někdo myslí, že potom pojede průmysl a obchod stejně jako dřív nebo dokonce lépe?

 

Je to celé ubohé, trapné a zoufalé.

 

Orbán z boje neutíká


Kdyby nebyl Orbán, tak národovecké strany v Čechách neví, jaký názor mají mít na Ukrajinu, na Unii a taky na počasí. Až tak zoufale trapné to je, že jediný sjednocující představitel na české vlastencké scéně musí být nějaký maďarský premiér.

 

A třešnička na dortu? Orbán nechce z Unie vystupovat, chce Brusel pro sebe! Chce ho ovládnout a změnit celou strukturu Evropské unie. To je jediná Orbánova alternativa vůči eurounijní byrokracii. Možná se mu teď mnozí smějou, jako se kdysi smáli Faragovi s Brexitem, ale Orbán má všechno co potřebuje k tomu, aby toho dosáhl. Budí respekt, má vlastní názor a ne vypůjčený nebo někde opsaný, dokáže ho prosadit a umí naslouchat lidem. Dokáže lidem říct, co je skutečně důležité a co je nutné proto udělat.

 

Česko stále jen Czexit


Bohužel nic z toho nemá Česká republika, zatím. Máme jen poslušné eurohujery, plnící všechny možné i nemožné pokyny z Bruselu nebo národovce, kteří umí z Unie jen vystupovat. Nic mezi tím ani mimo to. Vůbec nic! Je na čase začít o věcech přemýšelet v souvislostech, je na čase dospět, smířit se s realitou v níž žijeme a nemalovat si vzdušné zámky nebo spoléhat na jednoduchá řešení.

 

Postavit se na vlastní nohy neznamená utéct, ale naučit se bojovat s tím, co máme. Orbán to už možná pochopil, na Slovensku se to tprve učí a nás to ještě čeká. Neexistuje jiná cesta, jak z toho ven.

 

Když není možné z diktátu EU vystoupit, musíš diktát EU porazit - zvítězit.

Autor: Karel Havlíček Trojský
zprávy, komentáře, recenze, názory, analýzy   Jaký názor na to máš ty? Napiš zde...

Hodnocení


Díky za tvé hodnocení  50,-Kč     100,-Kč     200,-Kč     500,-Kč     1000,-Kč . Příspěvkem na transparentní účet 408552028/5500 podporuješ publikační činnost na Nové realitě CZ a zároveň první český fanpage pod hashtagem #PrvníČesko.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.