Autorský blog


#UmětVládnout  To nejdůležitější na světě

To nejtěžší pro každou suverénní zemi na světě, je naučit si vládnout. Bez toho není nic.

3.3.2024   Odkaz pro sdílení: https://bit.ly/UmetVladnout

Naučit si vládnout ve své vlastní zemi je pro Česko důležitější než všechny revoluce nebo nekonečné vystupování z EU a NATO. 

Vláda ČR

Naučit se vládnout v Česku


Vždycky když se o tom zmíním, tak jako bych to ani neřekl. Možná je to proto, že si pod tím málokdo něco konkrétního umí představit. Tak to řeknu jinak. Představ si, že padne vláda, ČR vystoupí ze struktur NATO a EU - přesně tak jak po tom volají naši fejsbůkoví bojovníci za pravdu a lásku mezi národy. Co myslíš, že bude potom? Bude snad chleba levnější?

 

Představ si, že vlády se chopí Rakušanův agent Vrábel a začne se svou změnou systému překopávat Ústavu ČR, soudní systém, zbavovat legálně zvolené politiky mandátu rozhodnutím soudu, prostě takový permanentní majdan. Jakub Jašek bude ministr obrany a všude začnou vyrůstat znovuobjevené pomníky rudoarmějců. Nebo takový Tomio, zavede v nové svobodné ČT místo rozhovorů monology, protože to mu sedí nejvíc a nikdo mu do toho nebude kecat. Tím chci jen říct, že každý na koho se podíváš má nějaký svůj geniální blbý nápad, svou sociální bublinu.

 

Někteří z těch géniů jsou ve vládě a někteří čekají na svou šanci v opozici. A jestli si myslíš, že volby nebo nové zákony nebo nějaký zázračný spasitel změní tvůj život k lepšímu, tak si bohužel odsouzen k věčnému zatracení. A to i kdyby jsi 100x vystoupil z EU. Naučit si vládnout znamená naslouchat jeden druhému a pochopit, že nejsi jediný, kdo má nějaký geniální názor.

 

Ale hlavně, umět si vládnout znamená, že kandidovat ve volbách mohou skutečně jen ti nejlepší z nás. Tím rozhodně nemyslím, že by si kandidáti měli procházet nějakými psychotesty nebo testem inteligence, ale naopak. Umožnit každému kandidovat bez byrokratických a finančních překážek. Ať je hned na první dobrou vidět, kdo je blbej jak Pekarová a kdo má nějaký svůj program, nápad. Ať je z čeho vybírat.

Přesně to znamená naučit si vládnout. 

Autor: Karel Havlíček Trojský
zprávy, komentáře, recenze, názory, analýzy   Jaký názor na to máš ty? Napiš zde...

Hodnocení


Díky za tvé hodnocení  50,-Kč     100,-Kč     200,-Kč     500,-Kč     1000,-Kč . Příspěvkem na transparentní účet 408552028/5500 podporuješ publikační činnost na Nové realitě CZ a zároveň první český fanpage pod hashtagem #PrvníČesko.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting