Autorský blog


#PožadavkyZemědělců  Málokdo to četl

Dopis, který protestující zemědělci 19.2.2024 předali ministru zemědělství České republiky Marku Výbornému.

22.2.2024   Odkaz pro sdílení: https://bit.ly/PozadavkyZemedelcu

Tenhle dokument je jediný a nejdůležitější výstup ze zemědělských protestů konaných v Praze dne 19.2.2024.

Aktivisté a revolucionáři všeho druhu si bohužel tuhle protestní akci zemědělců vyložili každý po svém, aniž by jim šlo o skutečné důvody protestů. Někdy je lepší nejdříve naslouchat a potom konat. Tady ten dopis je důkaz, že nikdo nikoho neposlouchal a o požadavky zemědělců se málokdo skutečně zajímal.

 

Ministr zemědělství Marek Výborný

Text dopisu ...


Vážený pane předsedo vlády ČR, vážení členové vlády České republiky,
vážený pane ministře zemědělství České republiky Marek Výborný

 

dovolte nám, abychom se Vám představili. Jsme zástupci podniků a farem podnikajících v zemědělství. Obracíme se na Vás prostřednictvím našich zástupců s žádostí o urychlené řešení níže uvedených problémů, které velmi negativně ovlivňují nejen naše podnikání a samotnou existenci zemědělství, ale zejména dostatek českých kvalitních potravin vyráběných ze surovin z českých farem a soběstačnost pro obyvatelstvo České republiky.

 

Reprezentujeme zájmy českých zemědělců, farmářů a spotřebitelů, nezastupujeme zájmy žádné politické strany či hnutí. Vymetzujeme se od ostatních akcí konaných dnes tj. 19.2.2024. Náš protest vyjadřuje zemědělská technika na území hlavního města Prahy a protest zemědělců a občanů České republiky před Ministerstvem zemědělství a na Malostranském náměstí.

 

Situace je tak vážná, že jsme byli nuceni náš protest zorganizovat v Praze, nemá však omezovat naše spoluobčany v hlavním městě Praze, proto všechny informace byli dostupné včas. Naším dnešním protestem chceme vyjádřit nespokojenost se současnou situací a přístupem vlády České republiky k níže uvedeným problémům.

 

Požadavek zemědělců:
Odstoupit od "Zeleného údělu" (Green Deal, Zelené dohody)

Zelený úděl je likvidační pro celé národní hospodářství, zejména způsobuje:

  • snížení produkčního zemědělství o 25 až 30 %, tím dojde k nedostatku domácích potravin, což znamená další dovoz nečerstvých potravin z Jižní Ameriky a jiných třetích zemí, které jsou produkovány z GMO surovin, často používaných antibiotik, chemické kastrace apdod.
  • zhoršení úrodnosti půdy, snížením produkce a kumulace plevelů a plísní zavedením úhoru
  • zvýšení cen zatížením daní z produkce kysličníku uhličitého, který není příčinou oteplování
  • nestabilitu cen nesmyslně vysokými cenami elektrické energie a zemního plynu
  • snížení konkurenceschopnosti naší země tím, že Česká republika dostává nižší dotace z EU i z národních zdrojů
  • nižší konkurenceschopnost podniků, které vyrábí a jsou diskriminováni redistributivní platbou jen na prvních 150 ha.

 

Zelená dohoda ze dne 12.12.2019 do současné doby prokázala svou neživotaschopnost a naopak prokázala škodlivost pro obyvatelstvo Evropy, které ztrácí konkurenceschopnost ve všech odvětvích hospodářství. Za celou dobu její existence nebyly provedeny dopadové studie, které mohli tyto hlouposti protlačované panem Timmermansem dávno zastavit a EU mohla zůstat světovým lídrem ve všech oblastech života.

 

Požadujeme tento dokument 21.2.2021 schválit na jednání vlády ČR a předat na jednání Rady ministrů zemědělství a rybolovu v Bruselu 26.2.2024, s tím, že bude veřejnost obeznámena se zněním dokumentu po schválení vládou ČR.

 

Zemědělci České republiky, Morva a Slezska a jejich příznivci.

 

V Praze 19.2024

Skutečné požadavky zemědělců


Každý "nezemědělec", který se účastnil traktorové show v Praze a vyjadřoval podporu zemědělcům, by měl tento dokument vzít na vědomí a nevymýšlet si zkreslené představy o zemědělských protestech. Nikdo nechtěl žádnou demisi vlády ani zablokování Prahy. Zemědělcům šlo jen a pouze o jejich živobytí. Komu šlo o revoluci, byl prostě jen na špatné akci. To je celé.

To samé platí i pro ultra magora z Rohlíku Čupra, který si spletl legitimní požadavky zemědělců s nějakou revolucí a začal veřejně vylistovávat českého zemědělce Rabbit CZ ze své nabídky, aby celému světu ukázal, jak velký magor je.

Takže milí vlastenci, aktivisti a magoři z korporátů, nejdříve přemýšlejte, čtěte a pak konejte.

Autor: Karel Havlíček Trojský
zprávy, komentáře, recenze, názory, analýzy   Tvůj text může být zde

Hodnocení


Díky za tvé hodnocení  50,-Kč     100,-Kč     200,-Kč     500,-Kč     1000,-Kč . Příspěvkem na transparentní účet 408552028/5500 podporuješ publikační činnost na Nové realitě CZ a zároveň první český fanpage pod hashtagem #PrvníČesko.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.