Autorský blog


#VrábelůvRok  Vidlák o spojovači Vrábelovi

STAČILO! od Kateřiny Konečné (KSČM) dostal podvod jménem PlánČR1 stopku s plnou parádou.

25.1.2024   Odkaz pro sdílení: https://bit.ly/VrabeluvRok

Přátelé, od neděle se ke mně už asi tisíckrát dostalo video, ve kterém Láďa Vrabel oznamuje, že koalice STAČILO! se rozšíří o jeho hnutí, Česko na prvním místě a on sám bude na volitelném druhém nebo třetím místě kandidátky.

STAČILO!

Poplašná zpráva o spojování s koalicí STAČILO!


Nejčastější věta pod tímto videem je, že se asi všichni zbláznili. Když se mě na to zeptali i v mém pravidelném rozhovoru na Parlamentních listech, tož jsem si řekl, že bych k tomu asi měl říct pár slov. Ono to totiž vypadalo skoro jako šíření poplašné zprávy.

U jednání jsem nebyl a nemám ve zvyku strkat nos do stranických věcí, do kterých mi nic není, ale v tomto případě jsem si stoprocentně jistý, že se žádné spojení Ládi Vrabela a koalice STAČILO! nikdy neuskuteční. I kdyby peklo zamrzlo a v létě se sáňkovalo. Kamkoliv totiž Láďa Vrabel šlápl, tam tráva dodnes neroste a jen naprostý blázen a sebevrah by s ním šel do jakéhokoliv holportu. Nevěřil bych ani tomu, kdyby přišel, že mu nabídli poslední místo na kandidátce.

Historie průserů Plánu České republiky na 1. místě začíná tři dny po oznámení tohoto projektu. V září 2022 se konala první velká demonstrace, kde se národ dozvěděl, že všichni řečníci z demonstrace se spojili v jednom projektu, všichni jej schvalují a všichni jsou pro. Za tři dny se národ dozvěděl, že všichni úplně pro nejsou (například Jirka Havel), že se organizátoři hádají o zásluhy, peníze i o velení. Vzápětí začal dlouhý postupný odchod všech, kteří s Láďou Vrabelem spojili své naděje.

 

Uražený Vrábel


Téměř všichni, kteří odešli, dostali od Ládi Vrabela na odchodnou cejch agenta BIS a přisluhovače globálních struktur. Často to byla jediná odměna za jejich nezištnou práci i nezištné peníze. Jako houby po dešti vznikaly další projekty, zakládaly se spolky, zřizovaly se transparentní účty… tedy kromě Plánu České republiky na 1. místě. To nemělo ani IČO, ani účet, ani zákonné náležitosti. Národ měl povstat tak nějak samospádem a takové ty blbosti, jako platné zákony, to už nemělo být důležité. Všichni ostatní začali objíždět republiku, budovat stranické struktury, představovat lidem kandidáty i politický program, dávat dohromady mediální projekty… Kromě Ládi Vrabela. Ten prostě čekal, až národ povstane.

Nestalo se… Jen Plán České republiky na 1. místě pozvolna skomíral a čím více skomíral, tím více bylo uvnitř odhaleno zrádců. Žijeme samozřejmě v liberální demokracii a tak ani ti nejzjevnější špióni a přisluhovači globálních struktur nebyli popraveni, ale celkem přirozeně uplatnili své organizační schopnosti někde jinde. Místo aby z demonstrací politicky těžil Plán České republiky na 1. místě, těžili z toho všichni ostatní. Aktivisté i politici. Výsledky jejich práce teď budou prověřeny supervolebním rokem a trojími volbami.

 

Promarněná příležitost


Chce to vskutku talent, promarnit přízeň sta tisíc lidí na Václaváku a nechat si je protéct mezi prsty. A pak… jako výsměch… rok a půl po dvanácté, poté, co byli odejíti všichni, kteří Láďu upozorňovali na potřebu stanov a ustavujícího sněmu… bylo ustaveno politické hnutí včetně IČa i stanov. Takřka bez členů, bez peněz a bez příznivců. Když si představím, že v září 2022 to mohlo být rázem nejpočetnější hnutí v České republice… Ta první demonstrace byla tak opojná, že by polovina účastníků bez přemýšlení vstoupila.

Víš Láďo, spousta těch, které jsi označil za agenty, nakonec zakotvilo u Kačky Konečné. Barvitě si představuji, jak se tváří na spojování zrovna s tebou. Rozhodně se jim chce, to celé absolvovat ještě jednou. Rozhodně touží po tom, aby ses nejprve nechal napsat na kandidátku a pak začal vyhrožovat odchodem, pokud nebude po tvém. Klidně i týden před volbami… Rozhodně se jim chce znovu pracovat a dívat se, jak se ta práce maří ve tvých živých videích a nesplnitelných požadavcích.

Ale ani ty to vlastně nechceš. Nechceš odpovídat na uštěpačné dotazy, jestli jsou ještě pořád agenti liberálních mocností, nebo ti už dokázali, že jsou na té správné straně, protože tě napsali na kandidátku. Byl jsem teď na debatě v Táboře, kde tvých pár posledních příznivců hučelo na Kačku Konečnou a tvrdili, že ona musí prosit u tebe, protože jedině ty jsi řešení. O pár dní později už chceš ty na kandidátku u Kačky. Ano, poté, co si vyslechla v Táboře, bude k tomu mít hodně chuti.

 

Kačka ví jak na to


Kateřina Konečná je v politice už hodně dlouho. Dokázala uspět ve vícero volbách s ocejchovanou stranou, která byla všude na indexu. Byla ve sněmovně a dostala se do europarlamentu. Stala se předsedkyní strany v konkurenci zkušenějších straníků, kteří mají tituly před jménem i za jménem. Ona tě nikdy, nikdy, nikdy na kandidátku nenapíše, protože by mohla peníze na kampaň rovnou spláchnout do kanálu. Nikdo nebude riskovat neřízenou střelu jako jsi ty a pokud ano, tak si volební katastrofu zaslouží. Nikdo nevezme dvacet let práce a celoživotní politickou reputaci, aby ti ji dal na hraní.

Nota bene, když si včera ráno ještě Kačka vyslechla z tvého vysílání, že STAČILO! pro tebe znamená hlavně peníze na kampaň a rovnou říkáš dopředu, že s ní vlastně nijak spolupracovat nebudeš.

Nechci mluvit za Kateřinu, ale jsem si celkem jistý, že její jednání byla prostě elementární zdvořilost a ohled k tomu, co si přáli lidé pod tvým pódiem. Určitě ti i naprosto zdvořile, slušně (a zřejmě i písemně) odpoví. Ale místo na kandidátce z toho nebude. Na to jsi pozurážel příliš mnoho lidí, promarnil příliš mnoho příležitostí a zničil příliš mnoho nadějí.

 

Tolik od Vidláka...

 

A co na to Vrábel ?


Od chvíle, co Vrábel dostal zamítavou SMSku od Konečné byl úplně mimo sebe. Jeho sen o kandidatuře do Evropského parlamentu, kde už se doslova viděl, se mu rozplynul jak pára nad hrncem. Ještě týden před tím 20.1.2024 vtipkoval ve streamu z Václaváku, že chce mít přes 50% hlasů, že chce být diktátorem, králem. A pak mu do toho všeho přišla SMSka od Konečné, že s ním na společnou kandidátku nepočítá. Game over.

A hned se pustil do všech co mu přišli do rány. Podle Vrábela tím byla zničena šance na spojení vlastenecké scény. Tedy scény, kde on sám se ustanovil králem. Kde on sám rozhoduje o tom, co je a co není vlastenecká scéna, kde on jediný je tím vyvoleným mluvčím.

Od rána, co mu přišla zamítavá SMSka od Konečné byl naštavný a smutný. Ve svém následném streamu se doslova rozjel proti všem a všemu. Všechno je prý jen politická hra Jindry Rajchla a za vším vidí Tomáše Hrdličku, který chce ovládnout celou vlasteneckou scénu. Konečnou obvinil z toho, že se nechce spojovat, protože odmítla na kandidátce STAČILO! právě jeho.

Podle Vrábela mělo k volebnímu spojení s KSČM dojít, aniž by mu to někdo někdy oficiálně potvrdil. Pohádkář Vrábel si to prostě vysnil a tak to i prezentoval svým fanouškům. Aniž by byl jakkoliv obeznámen s dlouholetou prací Kateřiny Konečné v Poslanecké sněmovně a europarlamentu, hned věděl, že předsedou KSČM by měl být jeho kamarád Josef Skála.

Asi nejvíc ho naštvalo, že Kateřina Konečná nebyla žádným "vůdcem Václaváku" a teď se tím vůdcem pomalu stává, nikoliv však na Václaváku, ale ve volbách do Evropského parlamentu. Podle něho je to jen snaha zbavit se Ladislava Vrábela, jediného velkého lídra Václaváku.

 

PlánČR1 se svým spojováním ztroskotal


A jaký z toho Vrábel vyvodil závěr pro své hnutí PlánČR1? Sám neví, co bude dělat dál. Jeho PlánČR1 na žádné spojené kandidátce kandidovat nebude. Všechny co znal, už pozurážel natolik, že zůstal sám jako kůl v srbském bytě své manželky a s tchýní na krku. To je všechno, co mu zbylo ze snů o českém králi na jeho cestě do Bruselu.

STAČILO! je pro Vrábela jako když si odplivneš na zem, ale ani to mu nevadilo prosit o místo na téhle kandidátce, snižovat nároky a podřizovat se až do úplného odmítnutí.

 

Tak skončil podvod jménem PlánČR1 ve svém tažení na Brusel.

Autor: Karel Havlíček Trojský    Zdroj: Vidlákovy Kydy
zprávy, komentáře, recenze, názory, analýzy   Tvůj text může být zde

Hodnocení


Díky za tvé hodnocení  50,-Kč     100,-Kč     200,-Kč     500,-Kč     1000,-Kč . Příspěvkem na transparentní účet 408552028/5500 podporuješ publikační činnost na Nové realitě CZ a zároveň první český fanpage pod hashtagem #PrvníČesko.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.